Jak odkryć swój potencjał i mieć lepsze życie [ Test Myers- Briggs]

Czy zastanawiałeś się czasami nad swoimi mocnymi stronami? Na pewno niejednokrotnie. Może to być coś, w czym jesteś dobry jak na przykład hobby, może to być również cecha charakteru albo umiejętności. Jeśli robisz w swoim życiu rzeczy, w których wykorzystujesz swoje zdolności to tak trzymaj! Jeśli jednak czujesz, że twoje życie obraca się w okół spraw, które nigdy cię nie interesowały – polecam wypróbowanie testu 16 osobowości.

Test oparty jest na  na psychologii typów osobowości przedstawionych w pracy C.G. Junga Typy psychologiczne, a także na analizach psychologicznych w testach typu osobowości przedstawionych w pracy Isabel Briggs Myers, współtwórczyni testu MBTI®, objaśnionych w jej pracy Gifts Differing. Ponadto podczas opracowywania tego testu badacze brali pod uwagę również prace van der Hoopa, Conscious OrientationorazCharacter and the Unconscious.

Test składa się z 44 pytań dotyczących różnych obszarów życia. Wypełniając go, starajmy się zaznaczać odpowiedzi instynktownie i nie zastanawiajmy się nad odpowiedzią zbyt długo. Po zakończeniu testu pojawia się wynik w postaci osobowości, która wyjątkowo w nas dominuje wraz z jej obszernym opisem.

Przeczytaj przed przystąpieniem do testu:
  • Test składa się z trzech części. Każda z nich zawiera 28 pytań dotyczących osobistych preferencji lub zachowań. Pytania mają formę zdań, które należy dokończyć, wybierając jedną z dwóch opcji.
  • Celem testu jest określenie Twojego typu osobowości, nie zaś inteligencji, wiedzy lub zdolności. Jego wynik nie ma charakteru wartościującego! W teście nie ma dobrych i złych odpowiedzi, nie próbuj więc szukać i wybierać „właściwych”.
  • Każdy z 16 typów osobowości jest inny, ale ma taką samą wartość. Żaden nie jest lepszy lub gorszy od pozostałych.
  • Wybieraj poszczególne odpowiedzi zgodnie z tym, jak zachowujesz się w opisanych sytuacjach, nie zaś, jak chciałbyś lub jak (Twoim zdaniem) należałoby się zachować. Jeśli nigdy nie byłeś w danej sytuacji, zastanów się, jaka byłaby Twoja naturalna reakcja, gdybyś się w niej znalazł. Gdy pytanie dotyczy preferencji, wskaż Twoje faktyczne skłonności, nie zaś te, które wydają Ci się właściwe lub pożądane.
  • Należy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania. W przypadkach, w których nie możesz w pełni utożsamić się z żadną z zaproponowanych odpowiedzi, zaznacz tę, która jest Ci bliższa.
  • Czas testu nie jest ograniczony, nie musisz się więc spieszyć. Nie zastanawiaj się jednak nad odpowiedziami zbyt długo.

Plusem testu 16 osobowości jest jego klarowność, szybkość wypełniania oraz rzetelne oparcie w postaci wielorakich badań naukowych. Test jest niezwykle pomocny w wyborze ścieżki zawodowej, zmianie pracy, ale również pomaga zrozumieć nam siebie w relacjach, w których uczestniczymy. Nagle to, że jesteśmy niecierpliwi może przestać być wadą, a okazać się zaletą gdybyśmy wykonywali np. inny zawód.

Całość wykonania testu zajmuje tylko 15 minut!

Poniżej wklejam link do testu i gorąco zachęcam do wypełniania i zmieniania siebie na lepsze!

https://www.16personalities.com/pl/darmowy-test-osobowosci

Kiedy bardziej siebie znasz – bardziej wiesz czego nie chcesz, a dowiadujesz się kim pragniesz być.

1 thought on “Jak odkryć swój potencjał i mieć lepsze życie [ Test Myers- Briggs]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *