Jak zmieniać swoje życie na lepsze?

Sukces w życiu jest zależny od kilku czynników i nie, nie jest to fart czy szczęśliwe zrządzenie losu. Nie ma ludzi, którym „się udało” albo „mieli szczęście”. Za każdym zwycięstwem stoi ciężka praca, niejednokrotnie okupiona nieprzespanymi nocami i wieloma wyrzeczeniami. Wszyscy mówią, że chcieliby w swoim życiu coś osiągnąć, ale mało kto wie, że należy zaprzyjaźnić się z dwoma słowami:

konsekwencja i samodyscyplina.

Zatem jak to zrobić? Jak zmieniać swoje życie na lepsze?

Sednem tego tekstu będzie tylko jedno zdanie, które uważam za kluczowe na drodze do osiągnięcia sukcesu.

Nie zgadzaj się na przeciętność.

Jeżeli chcesz mieć niewiele, to osiągniesz niewiele. Żeby zmienić swoje życie i zaprojektować je tak, jakbyś tego chciał, musisz mieć odwagę na to by marzyć zachłannie. Niech Twoim marzeniem będą takie rzeczy, o których teraz możesz tylko śnić. Jeśli boisz się marzyć w ten sposób, to jak masz wcielić w życie swoje plany? Dlatego pamiętaj, że pierwszy krok to marzenia ( ale niekoniecznie takie o mieszkaniu na kredyt). Nie ograniczaj się.

Dążąc do spełnienia marzeń musisz być zdeterminowany oraz elastyczny. Świat ciągle idzie do przodu, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na różne usługi ciągle się zmienia. Jeśli marzysz o sklepie z niecodzienną biżuterią, a zauważasz, że tylko mała garstka ludzi jest tym zainteresowana, to pomyśl o urozmaiceniu swoich usług. Możesz dołożyć do swojej oferty naturalne kosmetyki i kompletować zestawy prezentowe na specjalne okazje. Chodzi o to, by nie trzymać się ściśle pierwotnego planu, a modyfikować go w zależności od potrzeb.

Nie wkładaj swojego wysiłku w coś, w co nie wierzysz.

Jak masz być kompetentny w tym, co robisz skoro uważasz, że to się nikomu nie przyda albo jest bezsensowne? Ludzie  z pasją przyciągają do siebie jak magnes bo wykonują swoją pracę z uśmiechem i przykładają się do każdego, najmniejszego detalu. Karol Ernest Wedel zakładając w 1851 roku swoją pierwszą cukiernię w Warszawie, nie miał pojęcia, że jego marka przetrwa po dzień dzisiejszy. Robił to, co kochał i zarażał swoją pasją wszystkich dookoła. Dlatego pamiętaj, że angażując się w jakieś działanie, musisz zrobić to na 100%, a nie 60 czy nawet 99.

Dbaj o siebie.

Nawet jeśli robisz tylko to, co kochasz, po pewnym czasie poziom energii spada. Dlatego zadbaj o to, by mieć krótkie przerwy w swojej pracy. Zjedz coś, co lubisz, spotkaj się ze znajomymi, zrób sobie relaksującą kąpiel. Najgorzej jest jeśli Twoja pasja przez codzienną rutynę stanie się tylko obowiązkiem. Pamiętaj, by do tego nie dopuścić.

Osobiście wydaje mi się, że aby coś większego w życiu osiągnąć, trzeba mieć tą lekką iskrę szaleństwa, nie bać się podjąć ryzyka i być również przygotowanym na porażkę. Gdy takowa się przydarzy – trzeba wiedzieć, że nie jest to koniec świata, a jedynie cenna lekcja.

George Bernard Shaw powiedział:

„Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość? A co ważniejsze w rowerze: Przednie czy tylne koło?”

 

 

2 thoughts on “Jak zmieniać swoje życie na lepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *