Jak przestać się martwić o przyszłość? Usuń pewność.

Chcesz ciągle być czegoś pewien. Dążysz do pewności i z całej siły unikasz niepewności. Chcesz wiedzieć co czeka cię za rogiem, w pracy, jak masz się ubrać i dokąd pójść. Chcesz być przygotowany na wszystko. Zażywasz suplementy i witaminy, żeby ustrzec się przed chorobą, na którą jeszcze nie zapadliśmy. Umawiamy się z partnerem przez wiele miesięcy i lat, żeby upewnić się, że związek potoczy się tak, jak to sobie wyobrażamy. Pewność! Jeden z największych nałogów XXI wieku…

Zdumiewające wiadomości:

Prawdopodobnie nie padniesz nagle trupem w drodze do pracy, twój szef nie udusi cię gdy poprosisz o podwyżkę, a zaproszenie kogoś na randkę nie sprawi, że nagle spadną ci spodnie.

Niepewność jest to taki magiczny świat, w którym mnóstwo na nas czeka. Jest to nasza osobista ścieżka wielu możliwości. To przestrzeń na nowe.

„Potrzeba bezpieczeństwa stoi w sprzeczności z każdym wspaniałym i szlachetnym przedsięwzięciem”.

Tacyt

Kiedy kurczowo trzymasz się swojej strefy komfortu, żyjesz przeszłością zamiast iść naprzód. Zastanów się: czy można dotrzeć w nowe miejsca i poznać nowych ludzi nie wychodząc z domu? Nie można. Jak masz dostać podwyżkę skoro nie zaryzykujesz  i o nią nie poprosisz? Jak masz rozwijać się zawodowo, skoro nie umiesz zrezygnować z poczucia bezpieczeństwa i wygody? Sukces nigdy nie jest pewny i zawsze towarzyszy mu ryzyko. Podobno nie podjęcie żadnej decyzji jest najgorszą decyzją. To, że nie trafisz w tarczę nie jest najgorszym co może ci się przytrafić. Gorzej będzie, jeśli w ogóle nie spróbujesz.

Co zabawne, niezależnie od tego, jak mocno biegniesz za poczuciem pewności, nigdy nie będziesz w stanie go dosięgnąć ani zatrzymać. Pewność po prostu NIE ISTNIEJE. Wszechświat co rusz będzie nam przypominał o chaosie i swojej władzy nad nami i nikt nie schowa się przed tą lekcją.

Nic nie jest pewne. Możesz położyć się dziś, a jutro już nie obudzić. Możesz wsiąść do pociągu i nie dojechać do pracy. Pewność to tylko iluzja. Przerażająca wizja, prawda? Inteligentni ludzie nie boją się niepewności. Rozumieją, na czym polega prawdziwa magia życia i są otwarci na to, co mogą w nim osiągnąć. Pewnie wiele razy złapałeś się na tym, że próbując pozostać w swojej strefie komfortu, tak na prawdę czujesz się niekomfortowo? Zawsze dręczy cię myśl, że gdzieś za rogiem czekają na ciebie zmiany, którym ty boisz się wyjść na przeciw.

Ale uwaga- jest w tym wszystkim dobra wiadomość: wcale nie musisz tkwić w tym stanie!

Przyjmij niepewność za pewność. Doceń ją. Ciesz się nią. Pamiętaj, że tam czeka na ciebie każdy twój sukces, każde nowe doświadczenie. Kiedy zaakceptujesz niepewność, to przestanie ci się wydawać taka przerażająca. Być może nadal będzie cię stresować przyszłość, ale zaczniesz w nią patrzeć z większym optymizmem oraz entuzjazmem.

Mam dla ciebie wyzwanie. Przyjmij dziś niepewność. Zrób rzeczy, na które zwykle byś się nie zdobył. Wywróć swój plan dnia do góry nogami. Odważ się marzyć i podjąć ryzyko i wnieś w swoje życie trochę życia!

1 thought on “Jak przestać się martwić o przyszłość? Usuń pewność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *