Jak osiągnąć równowagę w swoim życiu? [ Koło życia ]

Jeśli złapałeś się na tym, że w twoim życiu ostatnimi czasy nie możesz pogodzić wielu spraw ze sobą, to przygotowałam dla ciebie specjalny eksperyment zwany kołem  życia.

Jesteś gotowy na spojrzenie wewnątrz siebie?

Zapraszam na eksperyment pt. Koło życia!

Przygotuj:

  • długopis
  • dużą kartkę papieru
  • dziesięć minut wolnego czasu

Dokładna instrukcja zostanie przedstawiona w filmiku poniżej.

Pytania które warto sobie zadać po utworzeniu koła życia

  • Co powoduje, że w jednej (lub kilku) sferach życia mam niski wynik? Co sprawiło, że je zaniedbałem? Co mogę zrobić, by przywrócić im świetność?
  • Jeśli w którejś ze stref przyznałeś sobie wysoką ocenę: 7, 8 lub 9 zastanów się, czym jest dla Ciebie 10’tka. Co musiało by się stać (lub co musiałbyś zrobić) by się tak ocenić? Czy masz na to wpływ? Jeśli nie, może powinieneś obniżyć sobie poprzeczkę zamiast się frustrować? A jeśli masz wpływ… do dzieła!
  • W której ze sfer mógłbym osiągnąć najszybszą poprawę, lub osiągnąć ją przy najmniejszym wysiłku i inwestycji czasu? Czy nie spowoduje to pogłębienia braków, w którejś z pozostałych sfer mojego życia?
  • Czy mój styl życia przybliża koło do równowagi czy tylko potęguję dysproporcje? Co musiałbym zacząć robić, co przestać, co robić częściej, a co rzadziej, by zniwelować te rozbieżności?
  • Jakie nawyki pomogłyby mi usprawnić sfery życia, które kuleją?

Koło życia to eksperyment, który pozwala ocenić z dystansu naszą obecną, życiową sytuację. Czasem dopiero wypisanie sobie czegoś na kartce papieru sprawia, że dostrzeżemy w czym leży przyczyna naszych problemów. Nie wahaj się dłużej i spróbuj wykonać swoje własne koło życia.

Dajcie znać w komentarzach jakie macie spostrzeżenia na temat tego eksperymentu i podzielcie się swoimi wrażeniami. Pamiętajcie, że ważna jest tutaj regularność – koło życia powinno wykonywać się 3 razy do roku – wtedy efekty są optymalne.

Życzę Wam owocnych wyników i co raz większego balansu życiowego. 🙂

 „Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli”.

Marek Aureliusz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *