Jak zrealizować cele na 2018 rok?

7 porad jak zrealizować cele na 2018 rok

Siódemka w dacie przeskoczy już niedługo na ósemkę, a Ty w przerwie pomiędzy piernikiem i barszczem mówisz sobie, że w tym roku to już na pewno będziesz szczuplejszy, piękniejszy i bogatszy. Z werwą i motywacją pobiegniesz w styczniu na zatłoczoną siłownię, zmienisz fryzurę albo zapiszesz się na dodatkowy kurs języka obcego. Po dwóch tygodniach usiądziesz z paczką chipsów przed serialem bo stwierdzisz, że nie widzisz żadnych rezultatów i nie możesz przecież odmawiać sobie małych przyjemności. Kolejny rok spędzisz tak samo i pod jego koniec będziesz pluć sobie w brodę i żałować, że znów nie wyszło. Jak zrealizować cele na 2018 rok?

 

Poczekam, aż będzie lepiej.

Prawdopodobnie najbardziej utopijne zdanie wszechczasów. Dla niektórych osób staje się ono mottem życiowym- czekają one na chwilę, która nigdy nie nadchodzi i w ten sposób trwają bezczynnie w teraźniejszości, dziwiąc się, że jest ona taka sama jak pięć lat temu. Ludzie, zdarzenia czy okoliczności nie staną się lepsi tak po prostu, z dnia na dzień. To Ty i Twoje zachowania mogą sprawić, że świat i ludzie staną po Twojej stronie. Co zatem zrobić by w końcu zacząć żyć dokładnie tak, jak chcesz i zrealizować swoje najśmielsze cele?

1.Postanów, że żyjesz okresami pięciominutowymi.

Zamiast myśleć o swojej przyszłości długofalowo, pomyśl o chwili obecnej i wykorzystaj najbliższe pięć minut na maxa! Może być to krótka medytacja, zrobienie sobie zdrowej przekąski czy też rozciąganie się, albo przeczytanie wartościowego artykułu.

2. Zadaj sobie bardzo ważne pytanie:

Co najgorszego może mi się przytrafić, jeśli właśnie teraz zrobię to, co tak odkładam?

Odpowiedź z reguły nie zagraża Twojemu życiu. 🙂 Jeśli uświadomisz sobie jak bezpodstawne są Twoje obawy, porzucisz je i zaczniesz działać.

3. Wyznacz ściśle określony odcinek czasu.

Niech to będzie np. wtorek od godziny 20.00 do 20.15, który poświecisz WYŁĄCZNIE na coś, co wiecznie odkładasz. To tylko piętnaście minut, ale jeśli wykorzystasz je do maksimum, zdziwisz się jak wiele jesteś w stanie załatwić!

4. Popatrz na siebie z boku.

Czy robisz to, co robiłbyś, gdyby zostało ci 4 miesiące życia? Jeśli nie, to znak że potrzebujesz zmiany. Całe życie to jedno wielkie mgnienie i nie obejrzysz się kiedy zacznie brakować Ci sił. Nie ma sensu odwlekać czegokolwiek i pozbawiać się tym samym nowych możliwości.

5. Zmień swoje słownictwo!

Nawet nie wiesz jak bardzo sposób w jaki się wyrażamy, przekłada się na nasze myśli i czyny. Zamień „mam nadzieję”, „gdyby tylko” na „wiem, że sobie poradzę”, „zrobię wszystko by się udało”. Po jakimś czasie zauważysz sporą różnicę w swoim  postrzeganiu rzeczywistości.

6. Zapomnij o perfekcji.

Miej odwagę by próbować nowych rzeczy. Zamiast skupiać się na błędach jakie popełniłeś to pomyśl, że miałeś dużo odwagi. Zmiany mają to do siebie, że nie da się uniknąć zranień i upadków. Czymże jednak one są w porównaniu do zmarnowanego życia?

7. Po prostu to zrób, TERAZ.

Odejdź w tym momencie od laptopa i zrób parę przysiadów. Odłóż coca-colę i napij się zielonej herbaty. Zadzwoń do starego przyjaciela, wyjdź z psem na spacer, zapłać zaległe rachunki. Nie myśl dlaczego i po co – zrób to całkiem bezmyślnie – TERAZ.

Jeśli pragniesz, aby świat się zmienił to przestań na niego narzekać. Tracisz tylko swój cenny czas i nic nie zyskujesz. Przestań gdybać, krytykować czy wspominać. Działaj i doświadczaj. Życzę Ci, abyś spełnił przynajmniej połowę celów, które założyłeś sobie na 2018 rok.

Pamiętaj, że możesz.

5 thoughts on “7 porad jak zrealizować cele na 2018 rok

  1. Wiele racji w tym co piszesz! 🙂 Najważniejsze, żeby nie odkładać życia na jutro/”jak schudnę”/”jak zmienię pracę”/”jak znajdę chłopaka” tylko zacząć żyć właśnie teraz w tej chwili. Wykorzystać na maksa swoje 5 pięć minut i metodą małych kroczków wprowadzać zmiany na lepsze <3

  2. Fantastyczne i mega przydatne porady jak radzić sobie z postanowieniami i jak je wreszcie realizować. Na pewno wykorzystam metodę dzielenia celów na krótkie odcinki czasu, bo to działa. Świetny wpis! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *