10 kroków do bycia szczęśliwym człowiekiem.

Jaki jest człowiek szczęśliwy?

Czy to ten, który każdego dnia idzie ulicą z uśmiechem od ucha do ucha?

Może to ta zawsze wesoła pani na poczcie?

Szczęście to uśmiech oczu, nie zawsze ust. Zawsze mówię, że człowiek szczęśliwy wygląda tak, jakby ktoś zapalił mu małą lampkę w środku. Jest promienny i bije od niego jakaś taka dobra energia, choć niekoniecznie się wtedy uśmiecha.

Uważamy to szczęście za stan nieosiągalny, za utopię. W tym wpisie chcę ci powiedzieć, że przy odrobinie pracy nad swoją głową i odpowiednim podejściem, jesteś w stanie stać się człowiekiem szczęśliwym.

Jak to zrobić?

Poniżej przedstawiam ci 10 kroków do bycia szczęśliwym człowiekiem.

1. MIŁOŚĆ I CIEPŁO.

Wyrażanie miłości potrafi roztopić każdą negatywną emocję i sprawia, że możesz dogadać się z nawet najbardziej krnąbrną i trudną osobą. Jak długo można bowiem wkurzać się na kogoś, kto stara się z nami porozumieć?

2. UZNANIE I WDZIĘCZNOŚĆ

Ciągle  narzekasz na swoje życie i wydaje ci się, że wszyscy dookoła mają lepiej. Złościsz się głupią koleżanką w pracy, niewystarczająco dobrym posiłkiem w restauracji albo korkami każdego ranka. Zapominasz o tym, ze przecież masz tak wiele! Rodzinę, która jest gotowa skoczyć za tobą w ogień. Przyjaciół, do których zawsze możesz zwrócić się z problemem. Zdrowie i siły, których pozazdrościł by ci nie jeden mieszkaniec szpitala. Listę można mnożyć i mnożyć… Podtrzymuj wdzięczność, a uśmiech sam zacznie pojawiać się na twoim obliczu.

3. CIEKAWOŚĆ

Mówi się, że najgorszym stanem człowieka nie jest depresja czy frustracja. Najgorzej jest kiedy nic już cię nie denerwuje ani nie zachwyca, a cały świat traktujesz obojętnie. Jeśli na prawdę chcesz się w życiu rozwijać, stań się ciekawym świata jak dziecko. Wtedy pojęcie nuda stanie sie dla ciebie pojęciem obcym.

4. PODNIECENIE I PASJA

Te dwie emocje mogą nadać barw wszystkiemu dookoła. Pasja sprawia, że chce nam się rano wstawać z łóżka, albo wytrzymać w nudnej pracy. Dzięki niej zapominamy o całym świecie, pozwala nam się Rwyluzować i odetchnąć od dnia codziennego. Nie masz pasji? Zacznij być ciekawym świata. Obserwuj, zapisuj się na nowe kursy, spotykaj nowych ludzi, zainteresuj się czymś. Pasja nie przyjdzie do ciebie, jeśli będziesz siedział przy biurku albo oglądał seriale.

5. DETERMINACJA

Nie wystarczy, że sobie wymarzysz życie. Musisz jeszcze mieć wolę i siłę, aby te mrzonki przekuć w mierzalny cel. Bez determinacji na dłuższą metę nie pociągniesz. Chcesz mieć wyrzeźbione ciało albo nauczyć się języka ? Chyba już wiesz co mam na myśli. Po prostu działaj. Mniej myśl – więcej rób. Jak to mówią Brytyjczycy – less talk, more walk. 🙂

6. RADOŚĆ

Bycie pozytywnym człowiekiem wzmacnia twoja samoocenę, a co za tym idzie sprawia, że bardziej wierzysz w swoje możliwości. Dla ścisłości: nie mówię ci, byś śmiał się z każdego żartu do rozpuku i ciągle chodził z bananem na twarzy. Chodzi o radość wewnętrzną, która daje ci siłę. Dzięki niej wiesz, że poradzisz sobie z każdym problemem.

7. WIARA W SIEBIE

Gdybym zapytała cię czy potrafisz zawiązać sobie buty, to pewnie popatrzyłbyś na mnie ze zdziwieniem. Potrafisz bo przecież robisz to tysiące razy. Tak samo jest z pewnością siebie. Ćwiczona powoli przeinacza się w nawyk. Nawet jeśli jesteś nieśmiałą osobą, to zachowuj się jak osoba pewna siebie, a z czasem po prostu się taki staniesz.

8. ELASTYCZNOŚĆ

Czasem coś ci się nie podoba, zakładasz wtedy ramiona na siebie i przestajesz się odzywać. Niestety w życiu tak już jest, że nie zawsze można się na kogoś obrazić i tak po prostu wyjść. Są sytuacje, z którymi się nie zgadzamy i to jest normalne. Nie chodzi tutaj o to, by zmieniać swoje poglądy, a raczej o to, by nie krytykować innych za to, że mają inne zdanie. Życie wtedy staje się prostsze.

9. WITALNOŚĆ

O wiele łatwiej cieszyć się życiem, jeśli dobrze czujesz się we własnej skórze. Ludzki system nerwowy potrzebuje dużo ruchu, aby odreagować stresy dnia codziennego. Podczas ruchu przez twój organizm przepływa zwiększona ilość tlenu i w ciele zwiększa się poziom endorfin, a więc dobrze znanych nam hormonów szczęścia.

10. DAWANIE

Nie ma nic lepszego, niż poczucie, że kogoś uszczęśliwiłeś swoim zachowaniem czy też podarunkiem od serca. Nie wpadaj jednak w pułapkę dawania wszystkiego ponieważ wtedy łatwo zatrze się granica i ludzie mogą przestać cię szanować.

Na podsumowanie napiszę, że ważne jest abyś zaszczepiał w sobie codziennie te uczucia i obserwował jak zmienia się twoje życie. Potraktuj to jako swego rodzaju doświadczenie, taki twój mały duży eksperyment. Gwarantuję, że warto.

6 thoughts on “10 kroków do bycia szczęśliwym człowiekiem.

  1. Świetny blog i mega pozytywny wpis! Tez właśnie tak podchodzę do życia… choc zdarzają się gorsze dni. Jak każdemu. Ale uważam, ze najważniejsze to mieć kochających ludzi dookoła, KOCHAĆ, być wdzięcznym za wszystko co nas spotyka, doceniać to co mamy, zarażać uśmiechem – tak po prostu . Bardzo dobrze się czyta Twojego bloga, będę zaglądać 🙂 Pozdrawiam!

  2. fajny wpis , ja jestem szczęśliwa bo otaczaja mnie ludzi , na których zawsze mogę liczyć , jestem szczęsliwa bo spełniam marzenia …. jest tego wielu i na pewno każdy z nas ma coś co sprawia mu radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *