sprawiedliwość jest jak yeti, każdy słyszał nikt nie widział

Sprawiedliwość jest jak Yeti- każdy słyszał, nikt nie widział.

Obie są młode, skończyły tę samą uczelnię i aplikują do pracy na to samo stanowisko. Magda jest piekielnie inteligentna, wykształcenie wyższe zdobyła tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy, na studia musiała zarobić sama – rodzice mimo szczerych chęci nie byli w stanie pomóc jej finansowo. To jednak sprawiło, że nauczyła się samodyscypliny, zorganizowania i nabyła hartu ducha. Ola zdobyła tytuł magistra krocząc wyboistą drogą pełną egzaminów warunkowych i poprawek. Mieszkała w luksusowej kawalerce, którą opłacali jej rodzice, a jej jedynym obowiązkiem było przykładanie się do nauki. Ola nie traktowała tego zadania poważnie bo wiedziała, że wszystko można poprawić – w jakiejś małej przerwie pomiędzy wizytą u kosmetyczki albo zakupami. Jak myślicie która z dziewcząt obejmie posadę asystentki w dużej korporacji?

LICZY SIĘ TYLKO EFEKT

Niestety, ale nikogo nie będzie obchodziło to, że miałeś trudne dzieciństwo, albo że musisz wysilić się dwukrotnie by zdobyć to, co ktoś inny ma za darmo. Życie już takie jest, że liczy się tylko to co robisz w danej chwili, a więc teraz. Jesteś oceniany przez pryzmat dnia dzisiejszego, a nie drogi, która cię do tego dnia doprowadziła. Owszem, czasem zdarzą się ludzie, którzy cię docenią z powodu przebytych przeszkód, ale za moment pewnie o tym zapomną. Najgorsze co możesz robić to usprawiedliwianie się swoją sytuacją życiową i branie tym samym kogoś na litość.

FABRYKA

Zastanawiam się czy słowo sprawiedliwość ma gdzieś swoje zastosowanie i jedyne co mi przychodzi na myśl, to fabryka np. dajmy na to czekolady. W tabliczce zawsze znajdują się wszystkie kostki, każda waży tyle samo i tak samo smakuje. Jednak czasami w nawet tak sprawnej machinie coś nawala i efekt końcowy nie jest już taki perfekcyjny. Dlatego ciśnienie niebezpiecznie mi wzrasta kiedy słyszę jak ktoś łzawym głosem mówi, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

To słowo widmo. Gdyby kiedyś ktoś napisał słownik wyrazów istniejących w mowie, ale nie w praktyce, to pewnie znalazłoby się ono na pierwszej pozycji.

Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej będzie ci się żyło ponieważ przestaniesz snuć wizję idealnego świata i skonfrontujesz się z prawdziwym życiem. Brzmi strasznie? Spokojnie, potem może być już tylko lepiej. 🙂

2 thoughts on “Sprawiedliwość jest jak Yeti- każdy słyszał, nikt nie widział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *