Przepisy ze starej szuflady – zakochaj się w gotowaniu!

Gotowanie i pieczenie to oprócz pisania jedno z moich ulubionych zajęć. Jako mała dziewczynka uwielbiałam stać obok mamy czy babci w kuchni – chłonąć zapachy, kolory i patrzeć jak z pozornie niewinnych składników powstają same pyszności. Do tej pory pamiętam zapach lata pomieszany ze słodkim, cynamonowym aromatem szarlotki. Jeszcze ciepły chleb posypany słonecznikiem i makiem, który najlepiej smakował z masłem. Pamiętam jak mama po raz pierwszy pozwoliła mi upiec biszkopt – zapomniałam dodać proszku do pieczenia i z mojego ciasta marzeń wyszła twarda deska. 😉 Potem było już co raz lepiej, a dziś to ja piekę ciasta na wszelkie domowe uroczystości.

Jest jakaś magia i tajemnica w gotowaniu. Pozwala nam ono tworzyć, bawić się smakiem, zapachem, wyostrza wszystkie nasze zmysły. Potęguje miłość – czy jest coś lepszego niż jedzenie z najbliższymi posiłku, który się razem przygotowywało? To nie to samo co zamówienie pizzy czy wyjście do restauracji. Nie muszę chyba mówić, że najseksowniejszy mężczyzna to ten, który potrafi przyrządzić coś więcej niż jajecznica. 🙂

Jak widzicie gotowanie to nie tylko podstawowa codzienna i żmudna czynność – to sztuka, kreowanie i radość, którą się dzielimy. Chciałabym podzielić się tutaj radością również z Wami, moi drodzy czytelnicy.

Oprócz tego, a raczej co najważniejsze – udostępnię Wam te sekrety. Będą to przepisy, stare, dobre przepisy, które kolekcjonuję już od dzieciństwa. Jak sami zobaczycie, mają już trochę lat, ale są niezawodne. To własność mojej babci, którą potem podzieliła się z mamą. Mama przekazała je mnie, a ja pragnę przekazać je Wam.

Każdy przepis to skan oryginalnego dokumentu, pod spodem będą moje wskazówki i dodatkowe porady, a na końcu zdjęcia przedstawiające moje własne wykonanie każdego z wypieków. Praca nad tym projektem była dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Pod okiem mamy uczyłam się ile wody dodać, i jak zagniatać, aby ciasto na pierogi było odpowiednio plastyczne. Babcia również podzieliła się ze mną swoimi sekretami i od tej pory biszkopt zawsze wychodzi mi puszysty, a beza krucha i miękka w środku.  Gwarantuję, że przepisy nie są skomplikowane i każdy przy odrobinie chęci wyczaruje coś pysznego.

Myślę, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i będziemy dzielić się radością i miłością, która płynie z gotowania jak najczęściej! 🙂

PS Projekt gotowy, wprowadzam ostanie przeróbki. Śledźcie stronę , ukaże się już niedługo! 🙂

1 thought on “Przepisy ze starej szuflady – zakochaj się w gotowaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *